Gymnázium Ľudovída Štúra vo Zvolene  
18.09.2016

Prvý týždeň v novej škole

Brány Gymnázia Ľ. Štúra privítali v prvých septembrových dňoch nových študentov. Nielen prvákov v štvorročnom type štúdia, ale aj primánov. Ako prežívali tí najmladší prvý týždeň v škole, prezradí Emília Buchová z Prímy A:

Som z tých, ktorí majú radi zmenu. Tušila som, že od 5. septembra 2016 sa všetko zmení. Hrnčiarsku som vymenila za Hronskú, sivobielu za dúhovú.

Cestou do novej školy som bola plná očakávania a neistoty, ale napriek tomu som sa veľmi tešila na nový kolektív, učiteľov, prostredie. Počula som aj o Zlatom Amosovi. Rada som si vypočula slová pani riaditeľky Evy Chylovej, ktorými nás vítala a cítila som, že mi tu bude dobre. Nakoniec nám predstavili triedne učiteľky, ktoré si nás odviedli do našich tried. My primáni sme nasledovali pani profesorku Šuchmovú, ktorá nás previedla celým areálom školy. Napokon nás pani profesorka poučila o školskom poriadku, a tak mi skončil prvý školský deň.

Druhý deň v novej škole sme sa dozvedeli, kto nás bude učiť, aké máme mať pomôcky, jednoducho to, čo nás najbližší rok v tejto škole čaká...

V stredu sme mali workshop, ktorý zorganizovali psychologičky z CPPPP. Hrali sme sa s nimi rôzne aktivity (napr. mňa najviac zabavila hra, kde sme si na čas mali zapamätať 15 slov). Po workshope nasledoval Úvod do metód štúdia. Ale najviac ma v tento deň potešilo, že každý primán dostal svoju vlastnú skrinku pri našej triede.

Mrzelo ma, že som vo štvrtok prvé dve hodiny vymeškala, ale to mi vynahradila Študentská rada. Jej dve členky nám predstavili rôzne akcie a projekty, ktoré pripravujú samotní študenti priamo v škole.

Posledný deň v prvom školskom týždni sme začínali testom z angličtiny, to sa už podobalo na stres, no počas výtvarnej sme sa trochu uvoľnili kreslením obľúbenej postavičky – pre mňa Postrachu z Lipovej ulice. Pokračovali sme biológiou a na poslednej piatej hodine sme spolu s pani zástupkyňou Hameršmídovou a s pani triednou profesorkou Šuchmovou uzavreli celý adaptačný týždeň.

A čo na záver? Zažila som úžasný prvý týždeň v novej škole. Verím, že ma tu čaká osem pestrofarebných rokov.


Kontakt
Gymnázium
Ľudovíta Štúra
Hronská 1467/3
960 49 Zvolen
IČO: 160 865
DIČ: 2021613363

tel.: 045 5333 920
e-mail:Podatelna

Školská jedáleň
tel. : 045 5479 028