Gymnázium Ľudovída Štúra vo Zvolene  
26.06.2018

Celoslovenská súťaž dobrovoľných záchranárov

XXVI. ročník Memoriálu MUDr. Vladimíra Harineka

Väčšina študentov našej školy si v čase víkendu po uzatvorení známok užívala voľno. Členovia zdravotníckeho krúžku však prežívali vyvrcholenie celoročnej prípravy v poskytovaní prvej pomoci na celoslovenskej súťaži dobrovoľných záchranárov – XXVI. ročníku Memoriálu MUDr. Vladimíra Harineka v Žiline. Súťaž prebiehala v dňoch od 22.6. do 24.6.2018 v širšom okolí tohto mesta.

Naši záchranári na čele s kapitánkou Adrianou Kuchárikovou a členmi Romankou Klavcovou, Luckou Krahulcovou, Michalom Kretom a Adriánom Kotruchom si otestovali svoje schopnosti na 8 súťažných stanovištiach. Išlo aj o nevyhnutnú prvú pomoc na stanovišti s autonehodou bez pomoci materiálu, ďalej zachraňovali spolu s hasičmi pri plynovom výbuchu malých školákov, nechýbali ani v podchode vlakovej stanice pri napadnutí rodiny alebo na hokejovom štadióne pri detskom zápase. Neprekvapilo ich ani dobové stanovište, kde s príslušným dobovým materiálom zachraňovali zranených pri stredovekom súboji. Pomáhali aj podguráženému HIV pozitívnemu bezdomovcovi a jeho elektrinou zasiahnutému kamarátovi. Svoje sily si zmerali aj v 7-minútovej KPR v obchodnom centre a na záver boli vyslaní do podzemných katakomb v centre mesta, kde zachraňovali troch anglicky hovoriacich cudzincov.

Aj napriek nepriaznivému počasiu, silnej konkurencii študentov medicíny a záchranárstva a po 4-hodinovom časovom sklze, kvôli ktorému skončili súťažiť v neskorých večerných hodinách, sa z 29 tímov umiestnili na skvelom treťom mieste.

Zo srdca im gratulujeme a veríme, že v budúcom školskom roku sa všetci budú v našej škole cítiť ešte bezpečnejšie, lebo počet žiakov, ktorí vedia poskytovať prvú pomoc, sa zvyšuje.


Kontakt
Gymnázium
Ľudovíta Štúra
Hronská 1467/3
960 49 Zvolen
IČO: 160 865
DIČ: 2021613363

tel.: 045 5333 920
e-mail:Podatelna

Školská jedáleň
tel. : 045 5479 028