Gymnázium Ľudovída Štúra vo Zvolene  
24.10.2016

Noc v škole

Školská študentská rada naplno otvorila školský rok 2016/2017 svojou akciou Noc v škole len pred pár dňami. Po pasívnej septembrovej akcii Čo od nás chceš? a po Kabu, ktoré sa nieslo viac v réžii tretiakov, bola Noc v škole skutočne prvým väčším podujatím ŠŠR. V priestoroch školy sa uskutočnilo v noci z 21. na 22. októbra 2016.

Po úvodných kontrolách nepovolených látok, ktorým sa žiadny študent nevyhol, nasledovalo otvorenie podujatia príhovorom koordinátora ŠŠR, Mgr. Miroslava Škrinára. Následne mala vyše stovka zúčastnených študentov všetkých štyroch ročníkov viacero možností, ako využiť svoj čas: telocvičňa a posilňovňa otvorili svoje brány športovým typom, pre ľudí hľadajúcich relax bola pred jedálňou sprístupnená provizórna čajovňa so sypanými čajmi. Vestibul sa premenil na dejisko spoločenských hier a študentských rozhovorov, v gymnastickej telocvični sa premietali filmy rôznych žánrov. Medzitým dostal v klubovni priestor anglický hosť, John Skelton z Yorku, ktorý študentom predstavil starobylé techniky natáčania britského hororu When the moon is high, na ktorom osobne pracoval v 50-tych rokoch minulého storočia. Neskôr ho vystriedal Maroš zo Strednej zdravotníckej školy v Banskej Bystrici, ktorý študentom ukázal základné masérske techniky šije, ale neskôr ponúkal aj komplexné masáže chrbta.

Ďalšou novinkou tohto tradičného podujatia bola tombola, v ktorej bol hlavnou cenou tandemový zoskok s padákom venovaný Letiskom Očová. Kým ostatné ceny mali skôr satirický charakter (ako napr. rozbíjač vajíčok), hlavná cena vzbudila u študentov nefalšovaný záujem. Každý účastník mal nárok na jeden tombolový lístok zdarma a až do 23.30 hod. mohol svoju šancu na výhru zvýšiť kúpou ďalších lístkov. Žrebovanie všetkých cien prebehlo pred polnocou. Najväčšiu radosť z neho môže mať Ján Žiga z III.B, ktorý so svojím modrým lístkom č. 83 vyhral hlavnú cenu.

Následne sa akcia niesla v pokojnom duchu. Sledovanie filmov sa presunulo do klubovne, aby uvoľnilo priestor študentskej diskotéke v gymnastickej telocvični. Tá spolu s ostatnými aktivitami študentov vyčerpala dosť na to, aby sa už od druhej začali pomaly ukladať na spánok.

Po rannom uprataní všetkých priestorov, kde sa Noc v škole konala, sa podujatie priblížilo ku koncu. Svoj tradičný koncept tento rok rozšírilo o nové prvky, ktoré sa drvivej väčšine študentov úprimne páčili. Veríme, že sa aj vďaka Noci v škole naladili na nasledujúce sviatočné dni Štúrovho týždňa.


Kontakt
Gymnázium
Ľudovíta Štúra
Hronská 1467/3
960 49 Zvolen
IČO: 160 865
DIČ: 2021613363

tel.: 045 5333 920
e-mail:Podatelna

Školská jedáleň
tel. : 045 5479 028