Podstatným bodom pri výbere jedinca na tréning je jeho priateľská povaha. Ak je domáce zviera otvorené komunikácii, ochotne chodí do jeho náručia, pozerá sa na vás so záujmom - šance na dobré výsledky sú pre vás vysoké. Ak sa papagáj nechce s nikým kontaktovať, správa sa opatrne, bojazlivo, keď sa ho snaží zdvihnúť, považuje to za agresiu voči sebe a začne sa zúrivo brániť, potom ho pravdepodobne nenaučíte hovoriť.
Ak chcete začať učiť korelu hovoriť, musíte vziať do úvahy vek domáceho maznáčika. Verí sa, že optimálny vek je 2 alebo 3 mesiace. Medzi celým vrhom sa vyberajú mláďatá na výcvik, ktoré okrem škrípania vydávajú aj iné zvuky - to je jasný znak dobrých konverzačných schopností vtáka. Prax to ukazuje Najjednoduchšie je naučiť chlapca rozprávať - dobre si pamätá slová, frázy a je naklonený učeniu. Dievča vie aj rozprávať, no veľa slov a fráz si nevie zapamätať.
Predpokladá sa, že musíte začať štúdium vyslovením mena papagája. Ak Korela počas procesu učenia prejaví známky záujmu a pokúsi sa nahlas zopakovať to, čo sa do konca hodiny naučil, potom to má zmysel pre ďalšie štúdium. Opakovať tú istú frázu niekoľko desiatokkrát denne je pre každého človeka dosť únavná úloha. Ak nemáte čas a príležitosť vykonávať pravidelné hlasové lekcie s papagájom sami, v tomto prípade vám môže pomôcť smartfón alebo počítač. Ak to chcete urobiť, musíte nahrať hlasový súbor a dať ho na opakované prehrávanie. Vtáčik je ponechaný v miestnosti, kde mnohokrát počas dňa počúva zvukové nahrávky. Papagáj si tak zapamätá nové slovo alebo frázu a dokáže reprodukovať naučenú lekciu.