Ľadový hokej

Ľadový hokej je súčasťou zimnej olympiády. Hrá ho 6 hráčov na každej strane - brankár, pravý obranca,
ľavý obranca, pravý krídelník, ľavý krídelník a center. Vyhráva družstvo, ktoré dá v určenom čase viac gólov.
V zápase môže nastúpiť 20 hráčov a dvaja brankári.

Dĺžka zápasu
Hrá sa 3 x 20 min. čistého času s 15 min. prestavkami.V prípade rovnakého skóre sa na väčších podujatiach
pridáva predĺženie, ktoré môže končiť po stanovenom počte minút, alebo po strelení gólu do brány súpera.
Na majstrovských turnajoch a v európskych ligách sa v prípade rovnakého skóre rozhoduje tiež pomocou individuálnych útokov(samostatných nájazdov).