Čo je to bedminton?

Úvod
Pravidlá Ihrisko Dvojhra Štvorhra Video

Bedminton je športová hra pre dvoch alebo štyroch hráčov, ktorí sa pohybujú na opačných poloviciach obdĺžnikového ihriska rozdeleného sieťou. Hráči v rukách držia rakety a striedavo odbíjajú košík.

Bedminton je na prvý pohľad jednoduchý šport, vhodný na pláž či do parku, bez prudkých pohybov. Súťažný bedminton je však už o niečom úplne inom. Ten sa hrá výhradne v halách a cez sieť. Cieľom hráča je prinútiť súpera k chybe.

Zápas sa hrá na dva víťazné sety, pokiaľ nebolo stanovené inak. V sete víťazí tá strana, ktorá ako prvá dosiahne 21 bodov. Strana, ktorá vyhrá výmenu, získava bod. Strana vyhráva výmenu, ak sa strana súpera dopustí chyby alebo ak košík prestane byť v hre, pretože sa dotkne povrchu vnútri kurtu na strane súpera. Za stavu 20 – 20 vyhráva set strana, ktorá ako prvá dosiahne dvojbodové vedenie. Za stavu 29 – 29 vyhráva set strana, ktorá získa 30. bod. Strana, ktorá vyhrala set, začína podaním v nasledujúcom sete.